DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar tai skausminga procedūra, ar skauda pooperaciniu periodu?
Šiuolaikinės metodikos implantacijos ir pooperacinį diskomfortą leidžia sumažinti iki minimumo. Didžioji dalis pacientų nejaučia jokio skausmo nei implantacijos, nei pooperaciniu periodu. Audinių patinimas būna minimalus arba jo visai nebūna. Sunkesnis pooperacinis periodas būna po kaulo persodinimo operacijos. Gyvų dantų preparavimas ar jų devitalizavimas, protezuojant įprastais vainikėliais ar tiltais yra labiau žalojanti intervencija, turinti sunkesnius padarinius nei neprigijęs implantas.

Ar galima implantą įsriegti iškart po danties rovimo?
Kai kuriais atvejais taip, tačiau tokios procedūros yra sudėtingesnės. Implanto prigijimo prognozė blogesnė nei sriegiant į jau atsistačiusį kaulą po 3 – 6 mėnesių. Jei pašalinamas infekuotas dantis su dideliu infekcijos židiniu implantą sriegti neracionalu dėl prastos prognozės.

Kokia tikimybė kad implantas neprigis?
Nedidelė, tačiau statistiškai neprigyja 2 – 3 procentai implantų. Implantai paprastai neprigyja dėl aiškių priežasčių, kurias stengemės numatyti ir įvertinti prieš implantaciją. Implanto neprigijimui įtakos turi žalingi įpročiai, cukrinis diabetas, spindulinis gydymas, bloga burnos higiena. Neprigijęs implantas yra pašalinamas, o sugijus žaizdai į jo vietą sriegiamas kitas implantas už kurį pacientui mokėti nereikia. Prarandama tik laikas per kurį sugyja žaizda.

Ar tai išties labai brangu?
Pirminė investicija didesnė, nes protezavimas įprastais tiltiniais protezais Lietuvoje yra pigesnis. Tačiau reikia įvertinti protezų patogumą, komfortiškumą, priežiūros sudėtingumą, estetiką, tai kad gali tekti preparuoti gyvus dantis, juos devitalizuoti. Yra paskaičiuota, kad pacientai dantų netekimą sprendę gydymu implantais per visą gyvenimą pinigų išleidžia mažiau, nei tie , kurie pasirinko tiltinius protezus. Pripažystama, kad ilgaamžiškiausias iš šiuo metu naudojamų protezavimo būdų yra impantai. Ar implantai, kaip išimamų protezų alternatyva, yra brangu, gali nuspręsti tik pats pacientas.

Kokios dažniausios implantų komplikacijos?
Didžioji dalis komplikacijų yra techninio pobūdžio – atsisukęs ar lūžęs varžtelis, nutrupėjusi keramika ir kita. Šios problemos dažniausiai nesukelia didelių problemų. Kitos galimos komplikacijos yra biologinio tipo. Implantas „sirgti“ negali, tačiau aplink jį esantys audiniai taip. Dantenos ir kaulas aplink implantą gali infekuotis dėl blogos ar netinkamos burnos higienos ir to pasekoje išsivystyti uždegiminis procesas. Protezuojant tiltiniais protezais dažnesnės yra biologinės komplikacijos: pulpos uždegimas, periodontitas, šaknies lūžis, atraminių dantų perkrovimas, kariesas.Tiltinių protezų nesėkmių atvejais dažniausiai prarandami atraminiai dantys, kuriems restauruoti reikia dar didesnių tiltų ar išimamų protezų.

Kodėl rinktis implantą?
Nereikia šlifuoti gretimų gyvų dantų;
Įsriegtas implantas stabdo kaulo tirpimą;
Neapkraunami gretimi dantys;
Nepageidaujamas išimamas protezas ( kai tilai nėra įmanomi (5 pav.));
Ilgaamžiškiausias protezavimo būdas.

5_pav 5 pav.

Kad lengviau mus rastumėt...Odontologijos kabineto rekvizitaiOdontologijos kabinetas Klaipedoje

REKVIZITAI


UAB "RB&PP"
Įm. kodas: 302338466
Ats. sąskaita: LT 707044060007744676
SEB bankas


Licencijos nr. 1676 išduota 2009 06 16