DANTŲ IMPLANTAI

Dantų implantai nėra naujas ir nepatikrintas gydymo būdas. Šiuolaikinė dantų impantacija jau 40 metų yra žinomas ir plačiai taikomas gydymo metodas netekus dantų. Geri rezultatai, ilgaamžiškumas, paprastėjanti chirurginė technika, maža komlikacijų tikimybė, tobulėjančios protezavimo galimybės ir visa medicinos pažanga, privertė šiuo gydymo metodu patikėti ne tik gydytojus, bet ir pacientus.

Populiariausi šiuo metu naudojami dantų implantai yra sraigtiniai, gaminami iš specialaus titano lydinio. Tai labai tvirta mežiaga, nesukelenti atmetimo reakcijos. Implanto paviršius , kontaktuojantis su kaulu yra specifiškai apdorotas, kas skatina tvirtą implanto jungimąsi su kaulu. Implanto forma yra panaši į danties šaknies formą.

Dantų implantaiDantų implantaiDantų implantai

Šiuo metu kiekvienas gydytojas turi išmanyti šį gydymo metodą, kad galėtų informuoti savo pacientą apie visas gydymo ir protezavimo galimybes. Pacientas turi teisę žinoti apie visus įmanomus gydymo būdus, jų privalumus ir trūkumus. Gydymo implantais alternatyva yra tiltiniai ir išimami protezai, o labai dažnai tik išimami. Prie išimamo dantų protezo yra labai sunkiai priprantama, tam turi įtakos ne tik fiziologiniai, bet ir psichologiniai veiksniai. Norint pagaminti tiltinius dantų protezus tenka nupreparuot (nušlifuoti) mažiausiai du sveikus dantis, pašalinti iš jų nervus. Įsriegtas implantas perduoda kramtymo jėgą žandikaulio kaului, taip išvengiama kaulo atrofijos. Iplantas perima krūvį, kuris tektų tilto atraminiams dantims. Implantai ypatingai pagerina gyvenimo kokybę tiems pacientams, kurie visiškai neturi dantų, o išimami protezai blogai laikosi. Ant implantų išimami protezai laikosi tvirtai, yra mažesni, o tuo pačiu ir patogesni, prie jų greičiau priprantama. Neturint nei vieno danties taip pat galimi pagaminti ir nenuimamus - tiltinius dantų protezus.

GYDYMO PLANAVIMAS

Pirmiausia atliekamas paciento ištyrimas, surenkama anamnezė. Šis etapas labai svarbus, nes nuo teisingo gydymo kelio pasirinkimo priklauso gydymo rezultatai.Surenkama informacija apie bendrą organizmo būklę, sistemines ligas, medikamentų vartojimą. Apžiūrima esama situacija burnoje, įvertinama dantų būklė, gleivinės storis ir paslankumas, žandikaulio matmenys, paciento burnos higiena. Jeigu pacientas neturi aiškių kontraindikacijų implantacijai, kaulo būklei įvertinti yra daromos dentalinė ir/ar panoraminė rentgeno nuotrauka. Įvertinamas kaulo kiekis, viršutiniame žandikaulyje esančių sinusų lokalizacija, apatinio žandikaulio alveolinio nervo padėtis, kitų dantų būklė ir kiti svarbūs aspektai. Dažnai planuojant gydymą yra gamnami paciento dantų ar žandikaulių diagnostiniai modeliai.
Visapusiškai įvertinęs paciento situaciją gydytojas sudaro gydymo planą.

Absoliučios kontraindikacijos yra: Nekontroliuojama hipertenzija; Širdies reumatas; Nekontroliuojamas cukrinis diebetas; Nerealus situacijos ir laukiamų rezultatų vertinimas; Alkoholizmas; Inkstų dializė; Leukemija; Imunosupresinės ligos; Nėštumas; Kaulo ir jungiamojo audinio susirgimai; Kepenų ligos; Onkologinės ligos;

Sąlyginės kontraindikacijos: Sisteminės kraujo ligos; Radiacinis gydymas taikytas galvos ir kaklo srityje; Plaučių ligos (astma, bronchitas, emfizema) kraujo krešėjimą mažinančių medikamentų vartojimas; Psichikos ar psichologiniai sutrikimai; Chemoterapija; Imunosupresija; Hemofilija; Cukrinis diebetas; Inkstų ir kepenų ligos; Rūkymas;

GYDYMO DANTŲ IMPLANTAIS ETAPAI IR CHRONOLOGIJA

Po kunsultacijų yra paskiriama implantacijos data ir laikas.
Pirmas etapas yra chirurginis, į paciento žandikaulio kaulą yra įsukamas implantas. Ši implanto dalis atlieka danties šaknies funkciją.
Antru etapu implantas yra protezuojamas – gaminamas protezas. Protezas yra matomas burnoje. Jis atlieka visas danties funkcijas: kramtymą, estetiką, fonetiką, ir jo niekada neskauda

Štai viena situacija ir jos gydymas implantu. (2 pav.)

Gydymas implantu

2 pav.

Alternatyvus gydymo būdas šioje situacijoje yra tiltinis protezas. (3 pav.)

Tiltinis protezas

3 pav.

IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA

Implanto įsriegimas nėra kažkuo įpatingesnė procedūra už danties gydymą ar rovimą, tačiau pacientai dažnai jaučiasi labiau įsitempę nei paprastai.Operacija atliekama vietinėje nejautroje, procedūra trunka nuo 30 min iki 2 valandų jei operacijos apimtis didesnė.

Vieno danties implantacija ir kaulo pastorinimas (sutrumpintas video).

Paprastas danties implantavimas be kaulo priauginimo apatiniame žandikaulyje.

PAPILDOMOS PROCEDŪROS

Kartais, esant nepakankamam kaulo kiekiui, tiesiog nėra vietos implanto įsriegimui. Tokiais atvejais atliekama papildoma procedūra – kaulo regeneracijos operacija. Tam naudojamas nuosavas paciento kaulas, specialūs kaulo pakaitalai ir kologeninės membranos. Vietoje, kur yra kaulo trūkumas, dedamas pasirinktas kaulas ir padengiamas minėta membrana. Po to žaizda susiuvama ir laukiama kol sugis. Po 6 – 9 mėnesių turime prigijusį kaulą, reikalingą implanto įsriegimui. (4 pav.) Kartais implantas sriegiamas kartu su kaulo atauginimo procedūra

implanto įsrieginimas4 pav.

Viršutiniame žandikaulyje kaulo kiekį galima padidinti atliekant sinuso dugno pakėlimo operaciją. Šioms operacijoms taip pat yra naudojamos kaulinės medžiagos ir membranos. Dažnai be šios procedūros neįmanoma įsriegti viršutinio žandikaulio dantų implantų krūminių dantų srityje.

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Protezuojama implantui prigijus kaule, praėjus 3 – 6 mėnesiams po implanto įsriegimo. Apatiniame žandikaulyje dantų implantus galima protezuoti praėjus 3 mėnesiams po implanto įsriegimo, viršutiniame žandikaulyje po 6 mėnesių. Kartais implantą galima protezuoti jau kitą dieną po implantacijos.
Kaip ir įprasto dantų protezavimo atvejais, ant implantų protezuojama metalo keramikos, bemetalės keramikos ir kitais vainikėliais ar tiltais.

PAPRASTOS, VIENO DANTIES IMPLANTACIJOS GYDYMO EIGA

1. Apžiūra, tyrimai, gydymo planavimas 1 – 3 dienos.
2. Implantacija ir gijimo galvutės užsukimas 1 val.
3. Gijimas (0 – 3 – 6 mėnesiai).
4. Atspaudo vainikėliui nuėmimas 30 minučių.
5. Vainikėlio gamyba 1 – 3 savaitės.
6. Vainikėlio tvirtinimas 30 minučių.

IMPLANTO PRIEŽIŪRA

Implantai turi būti valomi kaip ir nuosavi dantys, dantų šepetėliu ir dantų pasta, naudojami burnai skalauti tirpalai, tarpdančių šepetėliai, ypač svarbu naudoti tarpdančių siūlus. Kas pusę metų reikia lankytis pas burnos higienistą, kur implantas valomas specialiais keramikiniais instrumentais. Svarbu kad burnos higiena būtų atlikta kvalifikuotai, nes netinkamais instrumentais pažeidus implantą gali kauptis apnašos ir prasidėti uždegimas prie implanto. Po implantacijos periodiškai atliekamos kontrolinės rentgenogramos.

Kad lengviau mus rastumėt...Odontologijos kabineto rekvizitaiOdontologijos kabinetas Klaipedoje

REKVIZITAI


UAB "RB&PP"
Įm. kodas: 302338466
Ats. sąskaita: LT 707044060007744676
SEB bankas


Licencijos nr. 1676 išduota 2009 06 16